27.4 C
New York kenti
Cuma, Temmuz 23, 2021

Buy now

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

BB_ÇETİN ÇETİNTAŞ “MOOLA MANTRA” PARÇASIYLA FARKLI DÜNYALARDA YOLCULUĞA DAVET EDİYOR

Kısa süre önce stüdyoya yeniden dönerek “Mantra” albümünün ilk parçası olan “Gayatri Mantra”yı müzik ve yogaseverlerle buluşturan Çetin Çetintaş, yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. Sevilen yoga eğitmeninin albümünün ikinci parçası olan “Moola Mantra” tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı. Parçanın klibi ise 27 Mayıs saat 21.00’de Çetin Çetintaş’ın YouTube kanalında sevenleriyle buluştu.

“Moola Mantra”nın Klibini İzlemek İçin: https://youtu.be/qWErZe8scMc

Pek çok kişinin bilmediği müzisyen yönünü kısa süre önce çıkardığı “Gayatri Mantra” parçası ile tanıtan Çetin Çetintaş, Mantra albümünün ikinci parçası olan Moola Mantra’yı yayınladı. Albümün ilk parçası ve klibiyle büyük beğeni toplayarak, yoga felsefesine altyapısı güçlü ve senfonik tınılarla örülü bir parça kazandıran Çetintaş’ın yeni parçası Moola Mantra’nın aynı gün yayınlanan klibi de müzikseverlerden tam not aldı. Klipte parçaya getirdiği yorumla zevkle dinlenen Çetintaş, çaldığı viyolonsel ile de takdir topladı.

Çetin Çetintaş’ın Bitmeyen Enerjisi Moola Mantra’nın Sözcüklerine Gizlendi

Çetin Çetintaş’ın her cümlesi yogadan esintiler taşıyan yeni parçası Moola Mantra, kişinin yaptığı ve yapacağı hiçbir şey için pişmanlık duymayanlara sesleniyor. Parça ve kliple birlikte “Bu yaşam yolu senin yaşam yolun” düşüncesini aşılayan Çetintaş, neyi seçip nasıl adım atılması gerektiğini sadece kişinin kendisinin bileceğine dikkat çekiyor. Bir şeyler başarmayı hedefine alan herkesin daha iyisini yapabileceğine de parça ve klibinin her anında hissettiren Çetintaş, “Başkaları seçimlerin hakkında ne diyecek diye düşünerek daha çok kafa yorarsan daha çok pişmanlıklar duyarsın” diyor. Yoganın içsel yolculuğa çıkaran tınılarıyla dolu olan Moola Mantra, ritim ve hareketliliğini ise Çetin Çetintaş’ın yüksek enerjisinden almayı başarıyor.

Çetin Çetintaş’tan Kısa Film Tadında Senfonik Bir Klip

Çetin Çetintaş, yeni parçası Moola Mantra’da parçayı seslendirmesinin yanı sıra akustik eserlerin en önemli enstrümanlarından olan viyolonseli de çalıyor. Viyolonselin yanı sıra senfonik unsurları öne çıkaran diğer enstrümanların da yer aldığı klip, farklı müzik türleri arasında bir mozaik oluşturuyor. Yaşam yolculuğunu andıran enstantaneler ile sözlerini klibin her anında hissettirmeyi başaran parça, koro ağzıyla eşlik eden sanatçılarıyla da farklı bir atmosfer yaratıyor. Melodisi ve sözleriyle dinleyicisini dingin bir ruh haline davet eden Moola Mantra, sade ve büyüleyici tınılarıyla duygular arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Renkleri ve kostümleriyle de fark yaratan klip, minimal prodüksiyonu ile etkileyici bir atmosferin kapılarını aralıyor.

“Her Zaman Kendi Seçimlerinin Arkasında Dur”

Parçasını uzun bir çalışma sürecinin sonunda yoğun bir duygusal anlatımla ortaya çıkaran Çetin Çetintaş, herkesi kendi seçimlerinin arkasında durmaya çağırıyor. Yürüdüğü yolun doğru olup olmadı konusunda kararsız kalanlara Moola Mantra ile bir çıkış kapısı aralayan Çetintaş, tüm dinleyenlerinin duygularını harekete geçirmeyi başarıyor.

Çetin Çetintaş’ın Mantra albümünün ikinci parçası olan Moola Mantra, tüm dijital müzik platformlarından dinlenebilir.

Spotify: https://open.spotify.com/search/mola%20mantra

Apple Music: https://music.apple.com/us/album/moola-mantra-single/1566245067

Lyrics

Om Sat Çit Ananda Parabrahma

Puruşothama Paramatma

Şri Bhagavati Sameta

Şri Bhagavate Namaha

Hari Om Tat Sat

Anlamı

Bu yaşam yolculuğuna kendi tezahürümü yaşamak için çıktım ve bu yolda, değişmez olana, her şeyi kaplayan o öze ulaşmaya niyet ediyorum. Ben bunu unutsam da, Dünya Ana ve bu yeryüzünde çeşitli formlarda yaşayan tüm yol göstericiler bana bu niyetimi bir şekilde hatırlatıp beni yolumda tutsun…

Mantra’nın Faydası

Mantralar yüksek frekansta söylemler içerdiğinden Mantra dinlemek ve söylemek insanda büyük bir farkındalık yaratır.

Moola Mantra’yı dinlemek ve zikretmek insana Dharma’sını yani yaşam yolunu hatırlatır. Mantra’nın yarattığı farkındalık ile insan özüne uyumlanır ve unuttuğu o öz benliğine doğru çekilir. Bir şey olmaya çalışmak yerine, “kendi” olmanın neşe ve mutluluğunu yaşar.

Artist: Çetin ÇETİNTAŞ

Composer: Eliz ÖNCEL

Music Arranger: Eliz ÖNCEL & Yunus AKBAŞ

Lyrics: Anonim

Mix & Mastering: Volkan Konuk

Performers: Sezen EROL, Ceyda SALTADAL, Yunus AKBAŞ

Director: Ceyda SALTADAL

Producer: Çetin ÇETİNTAŞ

Assistant Director: Deniz BOLIŞIK

Director of Photography: Vedat DEMİR

Chief Lighting Technician: Fatih OKUR

Lighting Crew: Okan TEMUR, Eray VATANSEVER, Sercan BOLAT

Production Manager: Ahmet ÇALKAP

Camera Operator: Özer TURAN

Makeup Artist: Karmen TOROSER

Set Supervisor: Serdar MORKOÇ

Grip: Harun ODABAŞI, Yunus KAHVECİ

Editor: Özer TURAN

Colorist: Vedat DEMİR

Models: Beren Elif LALE, Yasemin MURADOVA

HABER DEVAMI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SOSYAL MEDYAYA BAĞLAN

0BeğenenlerBeğen
2,866TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

ENSON HABERLER