28.7 C
New York kenti
Salı, Haziran 22, 2021

Buy now

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

DÜZCE ÇİLİMTAŞ’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ

Düzce’ye bağlı Çilimli İlçe Belediyesi’ne ait ÇİLİMTAŞ İNŞAAT HAFRİYAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİN’DE çalışan işçiler için Hizmet İş Sendikası ile ÇİLİMTAŞ şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesinde ücret ve sosyal haklarda kazanımlar elde edildi. 12 aylık yapılan sözleşme, Çilimli Belediyesi Şantiyesinde, Hizmet-iş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Halil Özdemir, Celal Yıldız ve Mehmet Keskin, Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ve Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz tarafından imzalandı.

Covid-19 önlemlerine uygun gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi töreninde bir yıllık sözleşme imzalanırken ÇİLİMTAŞ çalışanlarının akdi ikramiyeleri 96 güne çıkarıldı. Ayrıca sosyal haklarında da iyileştirmeler yapılarak iş barışı sağlandı.
Çilimli Belediye Başkanı Muhsin YAVUZ yaptığı açıklamada sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu. İş barışını sağlamak adına Kadrolu işçiler ile şirket çalışanlarının ücretlerinin birbirine yaklaştığını ayrıca belirtmek isterim. Güzel bir sözleşme yapıldığını vurgulayan YAVUZ emeği geçen herkese teşekkür etti. Göreve geldiğimiz günden bu yana sosyal bir partnerimiz olan Hizmet-iş Sendikasının müzakere ve uzlaşı kültürü ile toplu iş sözleşmelerini sorunsuz bir şekilde sonuçlandırdıklarını özellikle vurgulayan Yavuz, Sendikamız ile ilk günden bu yana irtibat halinde her sorunu çözüme ulaştırdık. Şirketimizin tüm imkânlarını kullanarak yaptığımız bu sözleşme ile iş arkadaşlarımıza ücret ve sosyal haklarında yeni zamlar ve düzeltmeler yaptık. Çilimli Belediyesi olarak işçilerimiz ile ilçemize hizmet etmek bizlere mutluluk veriyor. İmzaladığımız sözleşmeyle elimizden gelen imkânın en iyisini çalışma arkadaşlarımıza sunmaya çalıştık. Yapılan sözleşmenin tüm personelimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Sendika Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Belediye Başkanı Muhsin YAVUZ’A Belediye imkânları dâhilinde çalışanlarına güzel bir sözleşmeye olanak sunduğu için teşekkür etti. GÖKDEMİR, imzalanan toplu iş sözleşmesinin örnek bir sözleşme olduğunu karşılıklı anlaşarak müzakere edildiğini ve süreç boyunca herhangi bir sorun olmadan sözleşmeyi imza altına aldıklarını belirtti.
Törende konuşan Hizmet-iş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, iş yerinde barışın ve uzlaşmanın olduğunu gösteren bir sözleşmenin imzalandığı belirterek, “Sözleşmeleri imzalanırken HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak 3 kriterimiz var. Birincisi, sözleşmenin iş barışını getirmesi, ikincisi sözleşmenin hükümlerinin zamanında ödenmesi üçüncüsü ise iş güvencesinin sağlanmasıdır. Biz bu kriterlere uygun sözleşmelere imza atıyoruz. İnşallah bundan sonra daha iyi sözleşmelere de imza atacağız” dedi.
Hizmet-iş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Halil Özdemir ve Celal Yıldız da birer selamlama konuşması yaparak sözleşmenin üyelere, Sendikaya ve Çilimli Belediyesi’ne hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

HABER DEVAMI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SOSYAL MEDYAYA BAĞLAN

0BeğenenlerBeğen
2,824TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -spot_img

ENSON HABERLER